Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Auta poleasingowe z pewnego źródła

Finanse Data publikacji - 19 czerwca 2022 Autor - Redakcja finna.pl
STORE VW FS


Każdemu konsumentowi zależy na tym, aby kupić jak najtaniej produkty, których potrzebuje. Nieważne, czy są to truskawki na targu, czy luksusowy jacht. Zasada zawsze jest ta sama. Podobnie rzecz ma się z samochodami. Są środkami transportu, bez których trudno się obejść na co dzień. Nawet gdy ktoś kupuje zupełnie nowy samochód z salonu, szuka zazwyczaj oszczędności tam, gdzie tylko może. Dla osób prywatnych i firm, które nie chcą wydawać fortuny na nowe auto, a bardzo go potrzebują, alternatywą są pojazdy poleasingowe. STORE VW FS posiada w swoich zasobach szeroki wybór aut użytkowanych kiedyś przez innych, a obecnie dostępnych po kosztach dla każdego, kto szuka tańszych modeli samochodów.

Auta poleasingowe – co to dokładnie oznacza?

 

Pojazdy pochodzące z leasingu były wcześniej przedmiotem swoistego wynajmu. Mogły z nich korzystać osoby prywatne w ramach leasingu konsumenckiego lub przedstawiciele przedsiębiorstw. Kupno samochodów, które wcześniej podlegały pod leasing jest zatem dużo tańszą alternatywą dla nowych pojazdów. Oczywiście to, że ktoś już wcześniej korzystał z pojazdów nie oznacza, że muszę być one w kiepskim stanie. Podmioty, które podpisały umowę leasingu były bowiem zobowiązane do zwrotu samochodów w dobrym stanie. Auta poleasingowe są szansą dla osób, których nie stać na zakup nowych modeli lub wzięcie kredytu z banku, na posiadanie własnego środka transportu, który pozwoli im sprawniej docierać do celu, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach niemal każdy jest zmotoryzowany, a człowiek bez samochodu czuje się jak bez ręki.

Na co zwracać uwagę, nabywając pojazd z drugiej ręki?

 

Większość kupców zdaje się patrzeć tylko i wyłącznie na cenę pojazdu, gdyż to ona jest czynnikiem determinującym ich wybór. Albo mieści się w budżecie, albo nie. Tymczasem trzeba też zwrócić uwagę na inne kwestie. Warto zadawać pytania na temat stanu technicznego pojazdu, jego przebiegu, procesu spalania oraz wyjaśniać od razu wszelkie wątpliwości, jakie tylko przyjdą do głowy. Najlepiej kupować w autoryzowanych komisach i punktów sprzedaży, które cieszą się nienagannymi recenzjami zadowolonych klientów jak STORE.VWFS.PL.

Czy opłaca się jeździć autem po eksploatacji?

Jeśli samochód znacząco nie ucierpiał w trakcie trwania leasingu i został oddany jako sprawny pojazd, który bez trudu przechodzi cykliczne przeglądy, to nie ma żadnych przeciwwskazań do kupna takiego samochodu. Nawet jeśli na liczniku widoczny jest dość spory przebieg, trzeba pamiętać, że zawsze należy rozpatrywać stosunek ceny do jakości.

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

finansowanie faktur