Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Dla kogo jest finansowanie faktur?

Finanse Data publikacji - 8 lipca 2022 Autor - Redakcja finna.pl
finansowanie faktur


W biznesie najważniejsza jest elastyczność. Gdy pojawia się okazja rynkowa, trzeba od razu podjąć odpowiednią dla firmy decyzję. Tylko co zrobić w sytuacji, gdy nie ma funduszy na szybkie działanie? Jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, sprawdzi się finansowanie faktur. Zamiast czekać nawet kilkadziesiąt dni na pieniądze, przelew pojawi się na Twoim koncie w kilka chwil. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać? Sprawdź!

 

Na czym polega finansowanie faktur?

 

Finansowanie faktur to inaczej szybki faktoring. Jak działa to rozwiązanie? Wystarczy, że zgłosisz do PragmaGO fakturę, którą chcesz sfinansować. Zwykle są to zobowiązania z odroczonym terminem płatności. Po wypełnieniu krótkiego wniosku i zatwierdzeniu cesji przez Twojego kontrahenta – otrzymasz pieniądze od PragmaGO. Dzięki temu nie musisz czekać, aż upłynie termin płatności z faktury. Twoja gotówka nie jest więc zamrożona i może pracować dalej. Kontrahent spłaca zobowiązanie w terminie, ale już nie na Twoje konto, a bezpośrednio PragmaGO.

 

Przy finansowaniu do 50 tys. złotych nie trzeba podpisywać umowy papierowej – cały proces odbywa się przez internet i trwa zaledwie kilka minut. Warunki finansowania zaakceptujesz SMS-em.

 

Czym różni się ta opcja od faktoringu? Otrzymujesz pieniądze tylko za wybrane przez siebie faktury, które zgłaszasz od czasu do czasu. To elastyczne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują finansowania jedynie w określonych przypadkach.

 

Kiedy sprawdzi się finansowanie faktur?

 

Finansowanie faktur – czyli opcja opłacenia faktury przez PragmaGO od czasu do czasu – sprawdzi się, jeśli:

 

  • jednorazowo potrzebujesz szybszego spłacenia faktury (np. żeby wykorzystać okazję rynkową, która może się już nie powtórzyć),
  • nie chcesz korzystać z rozwiązań proponowanych przez banki (np. nie masz wystarczająco długiej historii kredytowej),
  • zależy Ci na zachowaniu płynności finansowej Twojego biznesu.

 

Faktoring z umową sprawdza się z kolei w przypadku przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności stałym kontrahentom. Wówczas uzyskują odnawialny limit faktoringowy i regularnie zgłaszają faktury do opłacenia przez PragmaGO.

 

Jak uzyskać finansowanie faktur?

 

W PragmaGO uzyskasz finansowanie faktur w kilka chwil. Wystarczy przygotować fakturę – np. w formacie .pdf lub .doc i wgrać ją do systemu. We wniosku wiele danych (np. NIP Twój i kontrahenta, kwota faktury) uzupełni się dzięki temu automatycznie. W kolejnym kroku otrzymasz dane do Strefy klienta oraz e-mail z warunkami finansowania faktury. Wszystko wystarczy zaakceptować SMS-em. Gdy Twój kontrahent potwierdzi fakturę, otrzymasz pieniądze ekspresowym przelewem.

 

To proste rozwiązanie, dzięki któremu otrzymasz pieniądze bardzo szybko – bez podpisywania umowy czy wizyty w biurze. Koniec z zatorami płatniczymi!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o finansowaniu faktur? Sprawdź artykuł na stronie PragmaGO: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/

 

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

finansowanie faktur