Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak embedded finance wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa?

Biznes Data publikacji - 9 lipca 2024 Autor - Redakcja finna.pl
embedded finance


Wraz z rozwojem technologii, ewolucji ulegają również oczekiwania i wymagania samych kupujących. Jak wskazuje specjalny raport „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2023”, już 100% internautów dokonało wirtualnego zakupu. To pokazuje, że małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zadbać o sam komfort przeprowadzania transakcji, dopasowując się do potrzeb ogromnego grona potencjalnych konsumentów. Aby to osiągnąć, warto skorzystać z wyjątkowych możliwości embedded finance. Czym jest ten tajemniczy termin? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesna rozwiązania finansowe

Właśnie w ten sposób można zdefiniować wspomniane hasło – embedded finance, to bowiem finanse zintegrowane. Popularność i funkcjonalność tego trendu wynika przede wszystkim z kompleksowego charakteru działania, a także łatwości jego implementacji do struktur małych i średnich przedsiębiorstw.

W konsekwencji, embedded finance skutecznie konsoliduje wszelkiego rodzaju produkty finansowe,  w tym właśnie pożyczki, ale także ubezpieczenia, usługi faktoringowe, inwestycje, dostosowując je do zasobów firm, które nie są bezpośrednio związane z sektorem finansów. W rezultacie, dokonywanie zakupów w punktach posiadających finanse zintegrowane jest niezwykle proste, bezpieczne i sprawne. Dlaczego jest to tak ważne?

Ergonomia zakupów

To właśnie wygoda i łatwość przeprowadzania transakcji ma ogromny wpływ na wielkość oraz systematyczność realizowanych zakupów online. Doskonale pokazują to statystyki na temat płatności odroczonej, czyli jednego z wielu narzędzi, wchodzących w skład  pakietu embedded finance.

Zgodnie z przytoczonym wcześniej raportem „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2023”, już 67% internautów wie, czym są same płatności odroczone, 38% już skorzystało z takiej formy rozliczenia, a 55% deklaruje chęć wypróbowania płatności odroczonych offline. Co więcej, dalsza lektura pokazuje, że już 46% badanych rozmówców odkryło możliwości płatności ratalnych online, a ponad 30% dostrzega korzyść w postaci rat z zerowym oprocentowaniem.

To pokazuje, że świadomość zakupowa konsumentów wciąż rośnie, a klienci poszukują rozwiązań, które zapewnią im optymalne warunki transakcji. Jak mogą to wykorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa?

Nowoczesne zakupy na wyciągnięcie ręki

Odpowiedzią jest właśnie  embedded finance. Zestaw innowacyjnych produktów finansowych sprzyja bowiem budowaniu pozycji konkurencyjnej firm, dopasowując się do realnych potrzeb konsumentów. W jaki sposób?

Przede wszystkim, finanse zintegrowane znacznie poprawiają szybkość oraz komfort przeprowadzanych transakcji. Opcja wprowadzania nowoczesnych rozwiązań płatniczych, w tym płatności online oraz płatności mobilnych, upraszcza całą procedurę, zwiększając jednocześnie pozytywne doświadczenia klientów, a w efekcie ich satysfakcję.

Dodatkowo, produkty embedded finance dbają o pełne bezpieczeństwo realizowanych operacji. Dostęp do innowacyjnych produktów finansowych to również najnowocześniejsze sposoby zabezpieczania transakcji. Dzięki temu, przedsiębiorstwo stanowczo redukuje ryzyko oszustw i nieprawidłowości, chroniąc swojego klienta przed utratą środków, a także wrażliwych informacji. 

Warto podkreślić, że to właśnie lojalność i oddanie konsumenta stanowi naprawdę ważny aspekt budowania silnej pozycji konkurencyjnej każdego biznesu. Usługi  embedded finance nie skupiają się zatem wyłącznie na kwestii sprzedaży, ale również zagwarantowaniu właściwej jakości obsługi klienta i zachowaniu pełnej transparentności na każdym etapie transakcji. Finanse zintegrowane są zatem kompleksowym wsparciem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw!

Artykuł sponsorowany

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy warto robić studia podyplomowe w 2024