Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś

Jak powinno wyglądać planowanie zadań?

Rozwój osobisty Data publikacji - 15 października 2020 Autor - Redakcja finna.pl


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że planowanie zadań zarówno w firmie, jak i życiu prywatnym jest zdecydowanie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem w jaki sposób zorganizować sobie dzień, tydzień lub miesiąc. Jakie kwestie należy uwzględnić przy planowaniu zadań?

Przegląd zadań

Rekomendowane jest przede wszystkim poświęcenie czasu w sobotę lub niedzielę na przeanalizowanie poszczególnych wydarzeń z poprzedniego tygodnia, a następnie wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Doskonałym rozwiązaniem będzie spojrzenie z dystansem na ostatnie dni, a następnie zadanie sobie określonych pytań, by zdecydowanie usprawnić działania w przyszłości.

Warto również sporządzić sobie listę najbardziej istotnych spraw i kwestii do zrealizowania w kolejnym tygodniu. Zalecane jest uporządkowanie ich od najważniejszych do najmniej istotnych aspektów.

Pilne sprawy

Jak wiadomo w danym tygodniu mogą wydarzyć się zupełnie nieprzewidziane awarie, sytuacje czy choroby. Osoba, która jednak ma sporządzone wcześniej priorytety może stosunkowo szybko podjąć decyzję, jak istotna jest to kwestia na tle wszystkich pozostałych aspektów. W ten prosty sposób możliwe jest także reagowanie w takich sytuacjach ze znacznie mniejszym niepokojem.

Ponadto każda kolejna spawa może być stosunkowo szybko porównana z innymi, które dana osoba planowała wykonać w określonym czasie. Bardzo często okazuje się, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie odłożenie na później mało ważnej awarii czy spotkania.

Planowanie tygodnia

W największym możliwym uproszczeniu w celu efektywnego zaplanowania całego tygodnia należy przede wszystkim ustalić sobie trzy zdecydowanie najważniejsze priorytety, a następnie wybranie najbardziej istotnych w określonym czasie aktywności do zrealizowania.

Dzięki temu dana osoba podczas planowania pojedynczych dni będzie mogła bez żadnego problemu wybierać sobie zadania z listy danego tygodnia. Oczywiście wszystkie istotne wydarzenia znajdujące się w danym kalendarzu będą mogły oddziaływać na wydarzenia pojedynczych dni. Nie można oczywiście zapomnieć, aby priorytety danego dnia wpisywały się również w priorytety całego tygodnia.

W przypadku, gdy bardzo istotnym priorytetem na określony dzień dla danej osoby będzie pomalowanie mieszkania, wcześniej koniecznie trzeba zaopatrzyć się w farbę. Nie można oczywiście dokładnie zaplanować, w które dni dokładnie będą malowane poszczególne pomieszczenia. W ten prosty sposób praktycznie każdy z dni będzie dokładnie wpisany w większą całość. Dana osoba nie będzie również czuła, że w jakikolwiek sposób oddala się od wyznaczonych celów.

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?