finna.pl

finna.pl – finanse, biznes, praca, rozwój osobisty

Biznes

Najciekawsze zawody świata

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zawodów, pośród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wszystko oczywiście zależy od usposobienia i wykształcenia kandydata, wielu ludzi cieni sobie spokój, ciszę i stałość – jednak nie wszyscy.
Z pewnością wielu z nas znudzonych jest codzienną pracą w jednakowych godzinach, na tym samym stanowisku, wykonując powtarzalnie te same obowiązki. Wówczas, nasuwa się na myśl pytanie, czy jest jakiś ciekawsza profesja, pozbawiona monotonii?

Oto najciekawsze zawody świata!

Archeolog – aby nim zostać potrzebne są przede wszystkim skończone studia w tym kierunku, a także zamiłowanie do starodawnej historii. Zawód ten to przede wszystkim podróżowanie w niezbadane tereny, gdzie przeprowadzane są kilku – a nawet kilkunastodniowe badania. Jednak, pomimo nienormowanego czasu pracy, codzienne podekscytowanie, niepewność a zarazem ekscytacja i chęć zdobywania nowej wiedzy – są w stanie to zrekompensować.

Stewardessa – to zawód, w którym najistotniejsze są dobre maniery, nienaganna aparycja i reprezentatywny wygląd. Osoby te, muszą liczyć się często ze sporą dawką stresu, niepewności czy ekstremalnych sytuacji w podniebnych warunkach. Praca ta jest dość zmienna, nie zawsze oznacza możliwość zwiedzania nowych zakątków świata w wolnych godzinach i zachwycania się urokiem darmowych hoteli – jednak, nie zaprzeczając, jest to dość częste zjawisko, dzięki czemu wiele osób decyduje się na poświęcenie wolnego czasu podniebnej pracy.

Praca stała i powtarzalna czy pełna niespodzianek i zagadek?

Detektyw – to z pewnością niezwykle ciekawa praca. Zatrudniają go zarówno osoby prywatne, to zazwyczaj może kojarzyć nam się z filmów fabularnych, czy co ciekawe – przedsiębiorstwa i agencje. Ci drudzy zazwyczaj chcą dowiedzieć się sprawdzonych informacji o potencjalnym wspólniku, sprawdzić wiarygodność sprawy, lub dotrzeć do utajonych zarobków konkurencji. W tym zawodzie ważna jest umiejętność działania pod presją i dyspozycyjność. Praca ta często dotyczy także godzin nocnych.

Dziennikarz – kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z krótkim reportażem przed kamerą? Nic bardziej mylnego! Z reguły, dziennikarz sam musi znaleźć odpowiedni temat – może to być łzawa historia, gorący news czy historia sprzed wieków – a następnie go przygotować i opracować. Osoba decydująca się na pracę w tym zawodzie – musi być przygotowana na dalekie wyjazdy w poszukiwaniu najnowszych informacji, oczywiście zaletą tego jest poznawanie nowych miejsc. Dziennikarz często działa pod presją kamer, powinien doskonale radzić sobie ze stresem, być komunikatywny, zdeterminowany i elokwentny.

Tester – zarówno zjeżdżalni wodnych, gier komputerowych czy cukierków. Usług czy przedmiotów do testowania jest zdecydowanie więcej a jeśli jesteśmy fanami danej rzeczy, będzie to z pewnością przyjemność, nie praca. To zarówno ciekawa jak i swego rodzaju dziwna profesja, nie mniej jednak testerzy, np. zjeżdżalni wodnych podczas swojej „ciężkiej pracy” zwiedzają różne zakątki świata tylko po to aby sprawdzić nową zjeżdżalnię – czy nie brzmi to zachęcająco? A co jeśli jesteśmy introwertykami i zamiast dalekich podróży marzy nam się zawód w zaciszu własnego domu? Tester gier komputerowych będzie świetnym rozwiązaniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.