Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Najlepsze filmy o biznesie

Praca Data publikacji - 20 września 2020 Autor - Redakcja finna.pl


Dobry film, potrafi nie tylko rozbawić nas do łez czy wprawić w osłupienie. może to być także skarbnica wiedzy. Zarówno w kategoriach komediowych, fabularnych, jak i dramacie znajdziemy wiele przydatnej wiedzy w kierunku ekonomii. Nie zawsze musi to być koniecznie nieoceniona mądrość, często znajdziemy tam przykłady czego nie należy robić, lub w co nie inwestować. Pomimo to, produkcje te mogą z powodzeniem stać się inspiracją dla wielu młodych finansistów.

Najlepsze filmy o biznesie

The Social Network (2010)
To najstarszy film na naszej liście, pomimo upływającego czasu nadal bije rekordy popularności. To biograficzna historia Marka Zuckerberga – założyciela najbardziej rozpoznawalnej platformy Social Media – Facebooka. Ukazuje on, jak szybko 24-letni wówczas chłopak stał się od zdrajcy i oszusta – rozpoznawalnym na całym świecie miliarderem.

Moneyball (2011)
Kolejny klasyk kina biznesu. To prawdziwa historia Billy’ego Beane’a, menedżera drużyny baseballu. Rozpoczynając nowy sezon w historii podupadającego zespołu doprowadził do kolosalnego zwycięstwa. Udowadnia on, że kluczem wygranej jest przede wszystkim nieszablonowe myślenie i innowacyjność. Wykorzystuje strategie matematyczne i stawia na graczy, na których inni by nawet nie spojrzeli, dochodząc tym samym do historycznego sukcesu.

Inne ciekawe filmy

Wilk z Wall Street (2013)
Historia opierająca się na tematyce giełdowej, może być przestrogą dla młodych biznesmenów. To film przepełniony korupcją i oszustwami finansowymi młodego mężczyzny. Ostatecznie, musi on ponieść konsekwencje swojego wyrachowanego postępowania.

Jobs (2013)
Jest to film biograficzny, ukazujący historię dotarcia na szczyt biznesu Steve’a Jobsa, który to wraz ze Stevem Wozniakiem pracują nad zaprojektowaniem pierwszego komputera. Jak się później okazuje – dając tym samym początek firmie Apple. To biznes rozpoczęty w zaciszu garażu, który odniósł niebywały sukces, niwelując po drodze całą konkurencję. Coś jednak wymyka się spod kontroli – a co dokładnie? Tego dowiemy się podczas oglądania opowieści – a może to być przestroga dla młodych finansistów.

Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi (2019)
To najnowsza pozycja na naszej dzisiejszej liście. Fabuła opiera się na historii największego oszustwa medycznego w dziejach. Pomysł Elisabeth Holmes miał odmienić los przewlekle chorych, pozwolić na ekspresowe diagnozowanie pacjentów, tym samym umożliwić przeprowadzanie ponad 200 testów z jednej kropli krwi w przeciągu kilku minut. Ostatecznie, wszystko to okazuje się niezwykle przemyślaną strategią oszustwa, dopiętą na ostatni guzik.

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?