finna.pl

finna.pl – finanse, biznes, praca, rozwój osobisty

Finanse

Jak dorobić do wypłaty – najlepsze sposoby!

Wielu z nas nie jest w pełni zadowolonych ze swoich zarobków w stałej pracy i szuka kolejnego sposobu na zarobek. Są to zazwyczaj prace dorywcze, na rynku dostępnych jest wiele profesji, które wymagają jedynie kilku godzin wolnych w tygodniu czy tylko komputera – w przypadku pracy zdalnej. Jest to szybka i dość prosta forma uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Jak dorobić do wypłaty?

Płatne ankiety
To powszechna forma dorobku szczególnie wśród studentów. Ze względu na duże zainteresowanie ta formą pracy, osoby chcące zarobić w ten sposób rejestrują się na wielu platformach przeznaczonych do ankietowania – aby móc wypełnić jak największą liczbę formularzy.

Hostessa
Praca zazwyczaj dla młodych kobiet, z reguły trwająca kilka dni. Polega na promowaniu danego produktu w galeriach handlowych czy na targach. Hostessa zarabia zazwyczaj kilkanaście do kilkudziesięciu złotych za godzinę – co jest dość atrakcyjną wypłata za dodatkową pracę.

Sprzedaż przez Internet
Sprzedaż dawno zapomnianych ubrań, nieużywanych mebli czy innych przedmiotów. Z pozoru wydaje się to błahy zarobek ale na kilku, bądź kilkunastu zbędnych rzeczach można zarobić nawet kilkaset złotych – a przecież to żaden wysiłek a tylko pozbywanie się przedmiotów które najpewniej trafiłyby do śmietnika.

Korepetycje
Jeśli tylko dobrze czujemy się w roli nauczyciela a przekazywanie wiedzy przychodzi nam z łatwością – warto spróbować! Co istotne, najważniejsza jest w tym przypadku oczywiście wiedza jaką posiadamy. Obecnie, na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli szczególnie matematyki, bądź języków obcych. Coraz więcej osób korzysta także z takiej pomocy w zadaniach z chemii czy fizyki. Korepetytor, w zależności od nauczanego przedmiotu i poziomu kształcenia zarabia w granicach 30-80 złotych za godzinę. Stawka godzinowa z pewnością dla wielu kusząca!

Inne metody

Copywriting
To praca zdalna, a co za tym idzie można ją wykonywać w drodze do biura, podczas nudnych wieczorów czy nawet w wolnej chwili w pracy. Copywriterzy mają z reguły bliżej nieokreśloną ilość zleceń, dzięki czemu zarobki mogą wynosić od kilku złotych do nawet kilku tysięcy – w zależności od ilości czasu jakim dysponujemy w danym miesiącu.

Wykonywanie tłumaczeń
To także forma pracy zdalnej, polega ona na tłumaczeniu testów, w wybranym przez siebie języku na odpowiednim dla siebie poziomie. Czasami są to nawet podstawowe teksty, jednak największe zapotrzebowanie jest na osoby tłumaczące teksty wysoko specjalistyczne, dokumenty prawne i medyczne.

Statystowanie
To świetnie rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć przygodę z aktorstwem. Statystowanie co prawda nie jest niczym nadzwyczajnym, aczkolwiek przydadzą się z pewnością cechy prawdziwego aktora – brak stresu przed publicznymi wystąpieniami i dobra samoocena. Statysta za dzień zdjęciowy zarabia od 40 do ok. 100 zł, natomiast epizodysta nawet kilkaset złotych.