finna.pl

finna.pl – finanse, biznes, praca, rozwój osobisty

Finanse

Jak dorobić do wypłaty – najlepsze sposoby!

Wielu z nas nie jest w pełni zadowolonych ze swoich zarobków w stałej pracy i szuka kolejnego sposobu na zarobek. Są to zazwyczaj prace dorywcze, na rynku dostępnych jest wiele profesji, które wymagają jedynie kilku godzin wolnych w tygodniu czy tylko komputera – w przypadku pracy zdalnej. Jest to szybka i dość prosta forma uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Jak dorobić do wypłaty?

Płatne ankiety
To powszechna forma dorobku szczególnie wśród studentów. Ze względu na duże zainteresowanie ta formą pracy, osoby chcące zarobić w ten sposób rejestrują się na wielu platformach przeznaczonych do ankietowania – aby móc wypełnić jak największą liczbę formularzy.

Hostessa
Praca zazwyczaj dla młodych kobiet, z reguły trwająca kilka dni. Polega na promowaniu danego produktu w galeriach handlowych czy na targach. Hostessa zarabia zazwyczaj kilkanaście do kilkudziesięciu złotych za godzinę – co jest dość atrakcyjną wypłata za dodatkową pracę.

Sprzedaż przez Internet
Sprzedaż dawno zapomnianych ubrań, nieużywanych mebli czy innych przedmiotów. Z pozoru wydaje się to błahy zarobek ale na kilku, bądź kilkunastu zbędnych rzeczach można zarobić nawet kilkaset złotych – a przecież to żaden wysiłek a tylko pozbywanie się przedmiotów które najpewniej trafiłyby do śmietnika.

Korepetycje
Jeśli tylko dobrze czujemy się w roli nauczyciela a przekazywanie wiedzy przychodzi nam z łatwością – warto spróbować! Co istotne, najważniejsza jest w tym przypadku oczywiście wiedza jaką posiadamy. Obecnie, na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli szczególnie matematyki, bądź języków obcych. Coraz więcej osób korzysta także z takiej pomocy w zadaniach z chemii czy fizyki. Korepetytor, w zależności od nauczanego przedmiotu i poziomu kształcenia zarabia w granicach 30-80 złotych za godzinę. Stawka godzinowa z pewnością dla wielu kusząca!

Inne metody

Copywriting
To praca zdalna, a co za tym idzie można ją wykonywać w drodze do biura, podczas nudnych wieczorów czy nawet w wolnej chwili w pracy. Copywriterzy mają z reguły bliżej nieokreśloną ilość zleceń, dzięki czemu zarobki mogą wynosić od kilku złotych do nawet kilku tysięcy – w zależności od ilości czasu jakim dysponujemy w danym miesiącu.

Wykonywanie tłumaczeń
To także forma pracy zdalnej, polega ona na tłumaczeniu testów, w wybranym przez siebie języku na odpowiednim dla siebie poziomie. Czasami są to nawet podstawowe teksty, jednak największe zapotrzebowanie jest na osoby tłumaczące teksty wysoko specjalistyczne, dokumenty prawne i medyczne.

Statystowanie
To świetnie rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć przygodę z aktorstwem. Statystowanie co prawda nie jest niczym nadzwyczajnym, aczkolwiek przydadzą się z pewnością cechy prawdziwego aktora – brak stresu przed publicznymi wystąpieniami i dobra samoocena. Statysta za dzień zdjęciowy zarabia od 40 do ok. 100 zł, natomiast epizodysta nawet kilkaset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *