Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Najlepsze ośrodki narciarskie w Europie

Biznes Data publikacji - 10 grudnia 2021 Autor - Redakcja finna.pl
gdzie na narty

Pierwszy śnieg zawsze wiąże się z radością entuzjastów narciarstwa. Jednak wraz z rozpoczęciem sezonu pojawia się odwieczne pytanie, gdzie na narty możesz wybrać się tym razem. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego ulubionego miejsca lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, poniżej przedstawiamy kilka propozycji wartych odwiedzenia

Najlepsze ośrodki w Europie

Kiedy zimowa aura opanowuje góry, entuzjaści narciarstwa z całego świata ruszają w góry Europy, by cieszyć się doskonałymi warunkami do jazdy na nartach i snowboardzie. Większość ośrodków znajduje się w Alpach szczególnie jeśli mówimy o tych najlepszych. Ich cena jednak może być dla nas wysoka wtedy też warto zwrócić uwagę na nasze rodzime ośrodki. Lepsze ośrodki będą występować w Tatrach.

Ski Area Carezza – położony w Tyrolu ośrodek narciarski nastawiony jest głównie na rodzinne wyprawy. Ponad połowa z przeszło 40 km tras posiada łagodne nachylenie dzięki czemu idealnie nadaje się na jazdę z dziećmi.
Livigno – znajdujący się we włoskiej Lombardii ośrodek łączy trasy o różnym stopniu trudności oraz snowparki do bardziej wymagających sportów narciarskich. Obszar kompleksu narciarskiego obejmuje przeszło 110 km tras wraz z 30 wyciągami.
Zilertal Arena – jest Austryjackim ośrodkiem najchętniej odwiedzanym przez Polaków. Dla miłośników „białego szaleństwa” oddaje ponad 150km tras o zróżnicowanej trudności, ponad 50 wyciągów, a także specjalne miejsca dla najmłodszych narciarzy.

  • Cortina d’Ampezzo: Malownicza miejscowość, znana z perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich i imponujących widoków.
  • Val Gardena: Doskonały wybór dla rodzin, oferujący różnorodne trasy o różnym stopniu trudności.

Szlaki w sercu Szwajcarii

Zermatt, Szwajcaria: U stóp Matterhornu, Zermatt to raj dla miłośników freeride’u i narciarzy wysokogórskich. Garmisch-Partenkirchen, Niemcy – to tu odbywają się zawody Pucharu Świata, oferując wyjątkowe doświadczenie narciarskie.

Najlepsze szlaki narciarskie w Europie – podsumowanie

Europa jest pełna ośrodków narciarskich, które spełniają oczekiwania każdego narciarza, niezależnie od umiejętności czy preferencji. Niezwykłe widoki, doskonałe warunki śniegowe i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że spędzenie zimowych dni na stoku w jednym z tych ośrodków to prawdziwa przyjemność. Czy to na stokach Alp, w Dolomitach czy na trasach Szwajcarii

Redakcja finna.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, finansów, pracy oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy warto robić studia podyplomowe w 2024